Chocoflan – kakavinis pyragas su pudingu
AUTORIUS:
Porcijų skaičius: 12
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val
Autorius apie receptą: Lotynų Amerikos virtuvėje šis “Chocoflan“ pyragas dar vadinamas “neįmanomu pyragu“. O “neįmanomu“ jis turbūt pramintas dėl to, jog retai kada pamatysi pyrago ir Lotynų Amerikos virtuvėje šis “Chocoflan“ pyragas dar vadinamas “neįmanomu pyragu“. O “neįmanomu“ jis turbūt pramintas dėl to, jog retai kada pamatysi pyrago ir pudingo derinį vienoje kepimo formoje! Dažniausiai kepama vienas arba kitas. Paragavus galutinio rezultato galiu pasakyti tik viena – tai superinis pyrago-pudingo derinys, kurio norisi dėtis į lėkštę vieną gabalėlį po kito. (...daugiau) Liucija
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 12
šiek tiek sviestas (formai aptepti)
Karameliniam padažui:
100 gramų cukrus
50 mililitrų vanduo
1 arbatinis šaukštelis citrinų sultys
Tešlai:
5 vienetai kiaušiniai
395 gramai kondensuotas pienas
395 mililitrai pienas
1 valgomasis šaukštas vanilės ekstraktas (arba vanilinio cukraus)
Tamsiai tešlai:
4 vienetai kiaušiniai
180 gramų miltai
170 gramų cukrus
100 gramų kakava (nesaldžios)
100 mililitrų aliejaus
100 mililitrų pienas
1 valgomasis šaukštas kepimo milteliai
1 žiupsnelis druska
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val
1.
Kepimo indą gerai ištepame sviestu arba margarinu (dugną ir sieneles).
2.
Įkaitiname orkaitę iki 220 C.
3.
Karamelė – į keptuvę ar mažą puodą supilime cukrų, vandenį ir citrinos sultis. Kaitiname ant vidutinės ugnies (~10 min), nemaišome (nebent pačioje pabaigoje), kol gauname rudą karamelės masę. Kai karamelė pakankamai paruduoja (turėtų būti ruda spalva), tuomet supilame į kepimo indą, kad padengtų jo dugną. Paliekame visiškai atvėsti.
4.
Šviesiai tešlai – viename inde gerai sumaišome visus ingredientus. Masę perkošiame per sietelį ir supilame ant karamelės. Kepimo formą įstatome į stiklinį indą (skirtą orkaitei) su vandeniu. Vanduo turėtų būti iki pusės kepimo formos sienelės. Pudingą kepame orkaitėje 20 min.
5.
Kakavinė masė – visus kakavinei masei skirtus ingredientus sumaišome viename inde. Maišome iki vientisos masės, kol nelieka gumulėlių. Tada lėtai supilame ant iškepusio pudingo, kepimo formą dedame atgal į indą su vandeniu ir kepame dar ~40 min 190 C temperatūroje. Kepimo pabaigoje patikriname mediniu dantų krapštuku ar kakavinė masė iškepusi. Kai pyragas iškepa išimame iš orkaitės ir paliekame ~30-50 min pravėsti. Po to pyrago kraštus atsargiai apipjauname, kepimo formą truputį pakratome (kad pyragas atliptų nuo formos kraštų), ant kepimo formos uždedame lėkštę, pyragą apverčiame, truputį padaužome ir nuimame kepimo formą. Ir tadaaam – Jūsų pyragas pasiruošęs būti suvalgytas!
6.
Jei norite mažiau pyrago masės, tuomet sumažinkite kakavinės masės ingredientų kiekį perpus. Pyragą kepiau gana didelėje, žiedinėje kepimo formoje, bet pyragą taip sėkmingai galite iškepti ir bet kokioje kitoje kepimo formoje arba individualiose, mažesnėse kepimo formelėse.

Populiariausi receptai šią savaitę

Chocoflan – kakavinis pyragas su pudingu

Komentarai: 1
Akcijos:
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
TAIP
NE
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 12
Ingredientai: Karameliniam padažui: Tešlai: Tamsiai tešlai:
Autoriaus žodis: Lotynų Amerikos virtuvėje šis “Chocoflan“ pyragas dar vadinamas “neįmanomu pyragu“. O “neįmanomu“ jis turbūt pramintas dėl to, jog retai kada pamatysi pyrago ir ( ...daugiau ) Liucija
Gaminimo eiga:
  1. Kepimo indą gerai ištepame sviestu arba margarinu (dugną ir sieneles).

  2. Įkaitiname orkaitę iki 220 C.

  3. Karamelė – į keptuvę ar mažą puodą supilime cukrų, vandenį ir citrinos sultis. Kaitiname ant vidutinės ugnies (~10 min), nemaišome (nebent pačioje pabaigoje), kol gauname rudą karamelės masę. Kai karamelė pakankamai paruduoja (turėtų būti ruda spalva), tuomet supilame į kepimo indą, kad padengtų jo dugną. Paliekame visiškai atvėsti.

  4. Šviesiai tešlai – viename inde gerai sumaišome visus ingredientus. Masę perkošiame per sietelį ir supilame ant karamelės. Kepimo formą įstatome į stiklinį indą (skirtą orkaitei) su vandeniu. Vanduo turėtų būti iki pusės kepimo formos sienelės. Pudingą kepame orkaitėje 20 min.

  5. Kakavinė masė – visus kakavinei masei skirtus ingredientus sumaišome viename inde. Maišome iki vientisos masės, kol nelieka gumulėlių. Tada lėtai supilame ant iškepusio pudingo, kepimo formą dedame atgal į indą su vandeniu ir kepame dar ~40 min 190 C temperatūroje. Kepimo pabaigoje patikriname mediniu dantų krapštuku ar kakavinė masė iškepusi. Kai pyragas iškepa išimame iš orkaitės ir paliekame ~30-50 min pravėsti. Po to pyrago kraštus atsargiai apipjauname, kepimo formą truputį pakratome (kad pyragas atliptų nuo formos kraštų), ant kepimo formos uždedame lėkštę, pyragą apverčiame, truputį padaužome ir nuimame kepimo formą. Ir tadaaam – Jūsų pyragas pasiruošęs būti suvalgytas!

  6. Jei norite mažiau pyrago masės, tuomet sumažinkite kakavinės masės ingredientų kiekį perpus. Pyragą kepiau gana didelėje, žiedinėje kepimo formoje, bet pyragą taip sėkmingai galite iškepti ir bet kokioje kitoje kepimo formoje arba individualiose, mažesnėse kepimo formelėse.

Receptą atsiuntė Liucija
Reklama:

Komentarai (1)


Daugiau receptų