Šv. Valentino vakarui

Parašė Rasa   
Pirmadienis, 01 Vasaris 2010 20:02

     Mieli svetainės lankytojai, artėja dar viena graži žiemos šventė – Šv. Valentino diena, dar kitaip vadinama įsimylėjėlių diena. Trumpai apie tai, iš kur atsirado ši šventė. Pasakojama, kad III a. Romoje gyveno vyskupas Valentinas, padėjęs mylimiesiems. Tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II-asis siekė suburti kuo didesnę kariuomenę, kad jie gintų imperiją. Kad savo tikslą pasiektų, jis netgi buvo išleidęs įsakymą, laikinai draudžiantį tuoktis, nes manė, kad šeimos vyras negali būti geras karys, nes jam svarbesnė jo šeima.Vyskupas Valentinas išklausydavo mylinčiųjų žmonių išpažintis ir prašymus slapčia juos sutuokti. Klaudijus II-asis, sužinojęs, kad vyskupas paslapčia sutuokia poras, jį suėmė ir nubaudė mirties bausme. Valentinas mirė vasario 14 dieną. Po kurio laiko Valentinas buvo paskelbtas šventuoju.Vasario 14-osios šventė gali būti susijusi ir su senąja Romos švente – Luperkalijomis. Pagal to meto kalendorių vasaris buvo pavasario pradžia, o Luperkalijos – pavasario ir meilės šventė. Senovės Romoje jaunų vaikinų ir merginų gyvenimas buvo griežtai atskirtas, tačiau šios šventės metu senas paprotys leido susipažinti ir susidraugauti poroms.
     Ši šventė visai neseniai prigijo ir Lietuvoje. Kaip ją švęsti, ką originalaus sugalvoti kiekvienais metais? Norėčiau pasiūlyti keletą kokteilių, užkandėlę ir torčiuką, labai tinkančius šiam vakarui. Meilę skatina saldumynai, truputis gero gėrimo ir romantiška muzika. Labai tinka raudonos spalvos patiekalai, staltiesės, žvakės ir kitos serviravimo priemonės.
     Šampano mes galime nusipirkti visi, bet ar žinote, kokios temperatūros geriausia jį gerti? Ogi 6-9º C. Ar tai nieko jums neprimena :) ? Paįvairinkite Valentino vakarą kokteiliais, juos paprasta pasidaryti namų sąlygomis, jie  nėra stiprūs ir tikrai sušildys jūsų širdis. Labai paprasta ir graži užkandėlė iš vynuoginių pomidoriukų papuoš jūsų šventinį stalą. O jei mėgstate saldumynus, galite išsikepti labai paprastą ir gaivų širdelės formos torčiuką. Stebinkite savo mylimuosius ir daug meilės Jums.

 

Arbūzinis kokteilis „Valentinui“Arbuzinis kokteilis Valentinui

1 nedidelis arbūzas arba melionas
1 citrina
1 butelis šampano

     Arbūzą ar melioną įpjaukite dantukais per vidurį ir padalinkite į dvi puseles. Minkštimą išgremškite šaukštu, išrinkite sėklas. Citriną supjaustykite trikampėliais ir viską sudėkite į paruoštą „dubenėlį“. Užpilkite šampanu prieš patiekdami. Galima įmesti keletą ledo gabalėlių.

 

Kokteilis „Saulėlydis“Kokteilis saulelydis valentinui

1 didelis raudonasis greipfrutas
0,5 citrinos
1 v.š. medaus
100 ml baltojo romo „Bacardi“ ar kito stipraus gėrimo

     Darydami pusapvalius lapelius, nupjauname greipfruto kepurėlę ir vidų išgremžiame šaukštu. Iš minkštimo išspaudžiame sultis. Nulupame spirale citrinos puselę ir taip pat išspaudžiame sultis. Sultis išplakame plaktuvėje su medumi ( jei neturite kokteilių plaktuvės, tiks 0,5 l stiklainis su dangteliu). Tada supilame romą ir dar trumpai paplakame. Kokteilį supilame į greipfrutą, įstatytą į martinio taurę (tiks ir stiklinės ledainės). Puošiame citrinos žievelės spirale.

 

Kokteilis „Myliu“Kokteilis myliu

150 ml ananasų sulčių
80 ml degtinės ar tekilos
Ledukų

     Viską sumaišyti tiesiog kokteilio taurėje ir papuošti iš obuolio padarytu lapeliu, kokteilio vyšnaite ir ananaso griežinėliu.

 

 

 

Kokteilis „Dvi puselės“Kokteilis dvi puseles

100 ml raudono vyno
1v.š medaus
80 ml šampano.
1 konservuotas persikas
1 griežinėlis konservuoto ananaso
1 vyšnaitė ar kitokia uoga

     Vyną suplakti su medumi plaktuvėje, perpilti į plačią taurę ir papildyti šampanu. Ananaso griežinėlį ir persiko puseles perverti šaukšteliu su ilgu kotu ir papuošti kokteilį. Vyšnaitę įdėkite į šaukštą.

Kriušonas „Dūšelė“Kriusonas Dusele

2 kriaušės
1 ananaso griežinėlis
150 ml balto vyno

      Kriaušes ir ananasą supjaustyti kubeliais, pusė kriaušės pasilikti papuošimui. Sudėti vaisius į aukštą kokteilio taurę. Puošti kriaušės pusele ir vyšnaite.

 

 

 

Užkandėlė „Rojaus obuoliukai“Pomidoru uzkandele Valentinui

15-20 vynuoginių pomidoriukų
200 g riebios varškės
1a.š. krienų
1 v.š. majonezo
1 skiltelė česnako
1 poro lapas ar kitokia žaluma
Druskos

     Nupjaukite pomidoriukams viršūne ir mažu šaukšteliu juos išskobkite. Varškę, krienus, majonezą, išspaustą česnaką ir druską gerai ištinkite elektriniu mikseriu arba mediniu šaukštu. Įdarykite pomidoriukus ir papuoškite iš poro išpjaustytais  lapeliais ar petražolėmis.

Tortas „Širdelė“Tortukas Sirdele

Biskvitui:
6 vnt. kiaušinių
6 v.šaukštai cukraus
6 v. šaukštai miltų
2 a.š. vanilininio cukraus
1 a.š. sodos
0,5 a.š. citrinos rūgštelės

Kremui:
500 g braškinio jogurto (ar aviečių)
200 g šaldytų braškių tyrės (ar aviečių)
15 g želatinos
100 g cukraus

     Kiaušinių trynius atskirti nuo baltymų. Į trynius sudėti 5 šaukštus cukraus, sodą, vanilininį cukrų ir rūgštelę. Viską gerai išsukti, kol cukrus ištirps. Baltymus išplakti iki standžių putų su likusiu cukrumi. Į trynių masę sudėti baltymų putas, užsijoti miltus ir atsargiai, apverčiamaisiais judesiais sujungti visus komponentus, kol neliks sausų miltų. Širdelės formos skardelę išklokite kepimo popieriumi ir, padaliję tešlą į tris dalis, iškepkite tri biskvitus 180º C orkaitėje.
     Želatiną pasimerkite su vandeniu iš vakaro, kad gerai išbrinktų. Jogurtą, braškių ar aviečių tyrę ir cukrų gerai išplakite ir plona srovele į kremą supilkite ištirpintą želatiną. Kremą palaikykite šaltai, kol pradės stingti, tada pertepkite biskvitus gana storu kremo sluoksniu ir aptepkite juo torto paviršių ir šonus. O papuošti galite šaldytomis braškėmis ar avietėmis ir mėtų lapeliais.

Komentarai (0)
Komentuoti
Kontaktiniai duomenys:
Komentaras:
:D:angry::angry-red::evil::idea::love::x:no-comments::ooo::pirate::?::(
:sleep::););)):0
Apsaugos kodas
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote nuotraukoje.