Obuolių tarta
AUTORIUS:
Inga's Sweeterie,
Porcijų skaičius: 8
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val
Autorius apie receptą: Obuolių pyragai man patys pačiausi - be jų neįsivaizduoju nė vieno rudens. Tiesa, reikėtų pasakyti, kad norint gaminti šią tartą, reikėtų du dalykėlius atlikti iš vakaro. Obuolių pyragai man patys pačiausi - be jų neįsivaizduoju nė vieno rudens. Tiesa, reikėtų pasakyti, kad norint gaminti šią tartą, reikėtų du dalykėlius atlikti iš vakaro. Ingredientai 16 cm tartai ir 3 tartaletėms 10 cm. (...daugiau) Inga's Sweeterie
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 8
Pagrindui:
250 gramų miltai
120 gramų sviestas
80 gramų cukraus pudra
1 vienetas kiaušiniai
25 gramai maltų migdolų
šiek tiek vanilė
Trupiniams:
50 gramų sviestas
50 gramų cukrus
50 gramų miltai
50 gramų maltų migdolų
Įdarui:
4 vienetai obuoliai
80 gramų cukrus
50 gramų razinos
50 mililitrų brendis
20 gramų sviestas
šiek tiek cinamonas
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val
1.
Pasiruošimui iš vakaro: užmerkiame razinas brendžiu nedideliame dubenėlyje ir paliekame per naktį, kad jos gerai išsimarinuotų.
2.
Iš anksto pasiruošiame ir trupinius, kuriuos naudosime tartos viršui - į dubenį beriame miltus, cukrų, maltus migdolus ir kubeliais pjaustytą šaltą sviestą. Pirštais lengvai triname, kad susidarytų drėgni trupiniai. Sudedame pasiruoštus trupinius į indelį ir paliekame nakčiai šaldytuve.
3.
Kitą dieną įdarui nuplauname, nulupame obuolius, išimame sėklas ir supjaustome nedideliais kubeliais. Į puodą storesniu dugnu dedame paruoštus obuolius, sviestą, cinamoną ir cukrų bei viriname ant silpnos ugnies, kol cukrus išsilydys, obuoliai taps minkštoki (bet ne košė) - apie 10 - 20 minučių. Nukeliame nuo ugnies ir įmaišome razinas.
4.
Tartos pagrindui į stacionaraus kombaino indą ar tiesiog dubenį suberiame cukraus pudrą, maltus migdolus ir kambario temperatūros sviestą. Gerai išsukame, kol sviestas taps purus ir pabals. Įmaišome kiaušinį. Suberiame miltus ir suminkome tešlą. Jei ji limpa prie rankų, nieko baisaus, jai atvėsus to nebebus. Suvyniojame tešlą į maistinę plėvelę ir paliekame šaldiklyje 20 minučių, kol sutvirtės.
5.
Tarp dviejų kepimo popieriaus lakštų iškočiojame apskritimą, kiek didesnį nei pasirinkta kepimo forma ir greitais, atsargiais judesiais įklojame tešlą taip, kad liestųsi su kraštinėmis. Paliekame šaldiklyje 20 minučių ar ilgiau (kuo ilgiau, tuo geriau, nes taip mažėja tikimybė, kad tešla kepdama nusileis nuo kraštinių).
6.
Įkaitiname orkaitę iki 160 C.
7.
Išimame, šakute subadome visą tartos dugno paviršių. Kepame 15 minučių. Ištraukiame apkeptus tartų pagrindus. Paskirstome obuolius ir užbarstome trupiniais. Dedame atgal į orkaitę ir kepame dar 30 minučių, kol tartos gražiai paruduos.
8.
Atvėsiname, pabarstome cukraus pudra ir ragaujame!
Daugiau skanių ir patikrintų receptų galite rasti Ingos knygoje "Graikijos virtuvė"

Populiariausi receptai šią savaitę

Obuolių tarta

Komentarai: 1
Akcijos:
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
TAIP
NE
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 8
Pagrindui: Trupiniams: Įdarui:
Autoriaus žodis: Obuolių pyragai man patys pačiausi - be jų neįsivaizduoju nė vieno rudens. Tiesa, reikėtų pasakyti, kad norint gaminti šią tartą, reikėtų du dalykėlius atlikti iš vakaro. ( ...daugiau ) Inga's Sweeterie
Gaminimo eiga:
  1. Pasiruošimui iš vakaro: užmerkiame razinas brendžiu nedideliame dubenėlyje ir paliekame per naktį, kad jos gerai išsimarinuotų.

  2. Iš anksto pasiruošiame ir trupinius, kuriuos naudosime tartos viršui - į dubenį beriame miltus, cukrų, maltus migdolus ir kubeliais pjaustytą šaltą sviestą. Pirštais lengvai triname, kad susidarytų drėgni trupiniai. Sudedame pasiruoštus trupinius į indelį ir paliekame nakčiai šaldytuve.

  3. Kitą dieną įdarui nuplauname, nulupame obuolius, išimame sėklas ir supjaustome nedideliais kubeliais. Į puodą storesniu dugnu dedame paruoštus obuolius, sviestą, cinamoną ir cukrų bei viriname ant silpnos ugnies, kol cukrus išsilydys, obuoliai taps minkštoki (bet ne košė) - apie 10 - 20 minučių. Nukeliame nuo ugnies ir įmaišome razinas.

  4. Tartos pagrindui į stacionaraus kombaino indą ar tiesiog dubenį suberiame cukraus pudrą, maltus migdolus ir kambario temperatūros sviestą. Gerai išsukame, kol sviestas taps purus ir pabals. Įmaišome kiaušinį. Suberiame miltus ir suminkome tešlą. Jei ji limpa prie rankų, nieko baisaus, jai atvėsus to nebebus. Suvyniojame tešlą į maistinę plėvelę ir paliekame šaldiklyje 20 minučių, kol sutvirtės.

  5. Tarp dviejų kepimo popieriaus lakštų iškočiojame apskritimą, kiek didesnį nei pasirinkta kepimo forma ir greitais, atsargiais judesiais įklojame tešlą taip, kad liestųsi su kraštinėmis. Paliekame šaldiklyje 20 minučių ar ilgiau (kuo ilgiau, tuo geriau, nes taip mažėja tikimybė, kad tešla kepdama nusileis nuo kraštinių).

  6. Įkaitiname orkaitę iki 160 C.

  7. Išimame, šakute subadome visą tartos dugno paviršių. Kepame 15 minučių. Ištraukiame apkeptus tartų pagrindus. Paskirstome obuolius ir užbarstome trupiniais. Dedame atgal į orkaitę ir kepame dar 30 minučių, kol tartos gražiai paruduos.

  8. Atvėsiname, pabarstome cukraus pudra ir ragaujame!

Receptą atsiuntė Inga's Sweeterie

Daugiau skanių ir patikrintų receptų galite rasti Ingos knygoje "Graikijos virtuvė"

Reklama:

Komentarai (1)


Daugiau receptų