Baklava
AUTORIUS:
Laima
Porcijų skaičius: 30
Paruošimo laikas: Apie 1 val
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 30
700 gramų tešla (Filo)
400 gramų sviestas
250 gramų graikiniai riešutai
250 gramų pistacijos
350 gramų cukrus
1 valgomasis šaukštas medus
1 valgomasis šaukštas cinamonas
500 mililitrų vanduo
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val
1.
Filo" tešlą, atsargiai išvynioti ir uždengti drėgnu rankšluosčiu kad nedžiūtų.
Sviestą ištirpinti. Riešutus sukapoti ir sumaišyti su cinamonu ir 3 šaukštais cukraus.
2.
Kepimo formą ištepti lydytu sviestu, įkloti vieną tešlos lakštą. Šį ištepti plonu sviesto sluoksniu ir ant jo įkloti antrą tešlos lakštą. Taip susluoksniuoti 1/3 tešlos. Paskutinį sluoksnį ištepti sviestu. Ant viršaus suberti pusę riešutų masės ir tolygiai paskirstyti. Užkloti tešlos lapu ir sluoksniuoti dar 1/3 tešlos, tuomet vėl paskirstyti likusius riešutus. Pabaigoje susluoksniuoti likusius tešlos lapus. Pyrago viršų ištepti sviestu.
3.
Aštriu peiliu supjaustyti pyragą rombo formos pyragaičiais. Pjauti iki pat dugno. Kepti apie 40 minučių iš anksto iki 180 °C temp. įkaitintoje orkaitėje.
4.
Kol pyragas kepa į puodą suberti likusį cukrų, užpilti vandeniu ir leisti užvirti. Virti pie 5 min. Sirupą šiek tiek pravėsinti ir įmaišyti medų.
5.
Iškepusį pyragą sulaistyti sirupu ir palikti kambario temperatūroje mažiausiai 4 valandoms arba geriausiai per naktį, kol sirupas visiškai susigers.

Populiariausi receptai šią savaitę

Baklava

Akcijos:
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
TAIP
NE
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 30
Ingredientai:
Gaminimo eiga:
  1. Filo" tešlą, atsargiai išvynioti ir uždengti drėgnu rankšluosčiu kad nedžiūtų.
    Sviestą ištirpinti. Riešutus sukapoti ir sumaišyti su cinamonu ir 3 šaukštais cukraus.

  2. Kepimo formą ištepti lydytu sviestu, įkloti vieną tešlos lakštą. Šį ištepti plonu sviesto sluoksniu ir ant jo įkloti antrą tešlos lakštą. Taip susluoksniuoti 1/3 tešlos. Paskutinį sluoksnį ištepti sviestu. Ant viršaus suberti pusę riešutų masės ir tolygiai paskirstyti. Užkloti tešlos lapu ir sluoksniuoti dar 1/3 tešlos, tuomet vėl paskirstyti likusius riešutus. Pabaigoje susluoksniuoti likusius tešlos lapus. Pyrago viršų ištepti sviestu.

  3. Aštriu peiliu supjaustyti pyragą rombo formos pyragaičiais. Pjauti iki pat dugno. Kepti apie 40 minučių iš anksto iki 180 °C temp. įkaitintoje orkaitėje.

  4. Kol pyragas kepa į puodą suberti likusį cukrų, užpilti vandeniu ir leisti užvirti. Virti pie 5 min. Sirupą šiek tiek pravėsinti ir įmaišyti medų.

  5. Iškepusį pyragą sulaistyti sirupu ir palikti kambario temperatūroje mažiausiai 4 valandoms arba geriausiai per naktį, kol sirupas visiškai susigers.

Receptą atsiuntė Laima
Reklama:

Komentarai


Daugiau receptų