Mielinės spurgos
AUTORIUS:
Ieva Visockytė
Porcijų skaičius: 11
Paruošimo laikas: Apie 1 val
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 11
250 gramų miltai
15 gramų mielės
1 vienetas kiaušiniai
85 mililitrai pienas
50 gramų sviestas
50 gramų cukrus
1 žiupsnelis druska
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val
1.
Tešlos ruošimas: mieles sutriname su cukrumi. Į mišinį įpilame drungną pieną ir dedame porą šaukštų miltų ir išmaišome. Palaukiame kol suputos. Tada dedame likusius miltus (miltų kiekis gali kisti nuo Jūsų pasirinktų miltų rūšies). Beriame druską, pilame išlydytą sviestą, paplaktą kiaušinį. Viską gerai išminkome ir paliekame šiltai, kol tešla padvigubės (bent valandai).
2.
Kai tešlos masė padvigubėja, galime perminkyti. Jei tešla labai limpa prie rankų, įdedame dar miltų, bet nepadauginame, kad spurgos nebūtų kietos. Dedame tešlą ant miltais pabarstyto stalo, iškočiojome apie 1 - 1,5 cm storio lakštą. Imame taure(le)s (plonesniais krašteliais, kad lengviau ir dailiau išsispaustų skrituliukai) ir išspaudžiame skrituliukus. Jei norime spurgų su žiedu, mažesne taurele skrituliukyje išspaudžiame mažesnįjį.
Išpjautus tešlos apskritimus perkeliame ant riebalais padengto paviršiaus, apdengiame ir paliekame šiltai, kol pakils (apie 2 val.).
3.
Spurgų virimas: puode arba gilioje keptuvėje įkaitiname aliejų, į jį atsargiai perkeliame pakilusias spurgas. Apverdame spurgytes iš abiejų pusių, kol gražiai apskrunda. Virti ant nedidelės ugnies, kad spėtų išvirti ir spurgyčių vidus, o ne tik apskrustų paviršius.
Išvirusias spurgas išimame su kiaurasamčiu, dedame ant popierinių rankšluosčių riebalų pertekliui sugerti.
4.
Truputį atvėsusias, bet dar šiltas spurgas apibarstome cukraus pudra, puošiame šokoladu ar kitaip dailiname, skaniname pagal degustatorių įnorius.

Populiariausi receptai šią savaitę

Mielinės spurgos

Komentarai: 1
Akcijos:
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
TAIP
NE
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 11
Ingredientai:
Gaminimo eiga:
  1. Tešlos ruošimas: mieles sutriname su cukrumi. Į mišinį įpilame drungną pieną ir dedame porą šaukštų miltų ir išmaišome. Palaukiame kol suputos. Tada dedame likusius miltus (miltų kiekis gali kisti nuo Jūsų pasirinktų miltų rūšies). Beriame druską, pilame išlydytą sviestą, paplaktą kiaušinį. Viską gerai išminkome ir paliekame šiltai, kol tešla padvigubės (bent valandai).

  2. Kai tešlos masė padvigubėja, galime perminkyti. Jei tešla labai limpa prie rankų, įdedame dar miltų, bet nepadauginame, kad spurgos nebūtų kietos. Dedame tešlą ant miltais pabarstyto stalo, iškočiojome apie 1 - 1,5 cm storio lakštą. Imame taure(le)s (plonesniais krašteliais, kad lengviau ir dailiau išsispaustų skrituliukai) ir išspaudžiame skrituliukus. Jei norime spurgų su žiedu, mažesne taurele skrituliukyje išspaudžiame mažesnįjį.
    Išpjautus tešlos apskritimus perkeliame ant riebalais padengto paviršiaus, apdengiame ir paliekame šiltai, kol pakils (apie 2 val.).

  3. Spurgų virimas: puode arba gilioje keptuvėje įkaitiname aliejų, į jį atsargiai perkeliame pakilusias spurgas. Apverdame spurgytes iš abiejų pusių, kol gražiai apskrunda. Virti ant nedidelės ugnies, kad spėtų išvirti ir spurgyčių vidus, o ne tik apskrustų paviršius.
    Išvirusias spurgas išimame su kiaurasamčiu, dedame ant popierinių rankšluosčių riebalų pertekliui sugerti.

  4. Truputį atvėsusias, bet dar šiltas spurgas apibarstome cukraus pudra, puošiame šokoladu ar kitaip dailiname, skaniname pagal degustatorių įnorius.

Receptą atsiuntė Ieva Visockytė
Reklama:

Komentarai (1)


Daugiau receptų