Kepta eglutė
AUTORIUS:
Danutė
Porcijų skaičius: 3
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 3
0.5 litro medus (dirbtinis)
0.5 kilogramo sviestas
0.5 kilogramo cukrus
20 gramų vanilinis cukrus
1.75 kilogramo miltai
0.5 litro grietinė
1 arbatinis šaukštelis soda
1 arbatinis šaukštelis citrinos rūgštis
30 gramų prieskoniai (meduolių)
4 vienetai kiaušiniai
Glajui:
500 gramų cukrus
Glajui:
1 stiklinė vanduo
300 gramų sviestas
100 gramų šokoladas
Papuošimui:
4 vienetai kiaušiniai (baltymai)
0.5 kilogramo cukrus (miltinis)
0.5 arbatinio šaukštelio citrinos rūgštis
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val
1.
Į indą sudedamas sviestas, cukrus ir medus - viskas šildoma ant labai silpnos ugnies, kol dalis cukraus ištirps. Paruoštą masę atvėsinti.
2.
Išplakti kiaušinius ir supilti į masę, viską gerai išmaišyti. Į grietinę sudėti sodą ir citrinos rūgštį, vanilinį cukrų ir viską gerai išmaišyti, išmaišius supilti į atvėsusią masę, išmaišyti.
3.
Suberti meduolių prieskonius, išmaišyti ir suberti persijotus miltus ir greitai suminkyti tešlą. Ją 6 valandoms padėti šaltai, kad sutvirtėtų.
4.
Tešlą kočioti 1-1,5 cm storio lakštais. Iš popieriaus išsikirpti šešiakampes žmaigždutes po vieną: 24 ,22, 20, 17, 13, 10, 6 cm skersmens. Popierinę žvaigždutę dėti ant iškočiotos tešlos ir išpjaustyti kiekvieno dydžio po 6 vienetus. Dėti į vidutinio karštumo orkaitę (180C), kepti kol paruduos (apie 20 min.)
5.
Atvėsusias išimti iš skardos, susidėti pagal eilę ir klijuoti šokoladiniu glajumi.
6.
Šokoladiniam glajui (žvaigždutėms klijuoti) vandenį su cukrumi virinti, kol, įlašinus lašą į šaltą vandenį, lašas sustings. Tuomet sudėti sviestą, tamsią kakavą, pavirinti ir karštu klijuoti žvaigždutes. Eglę reikia pradėti klijuoti nuo didžiausios žvaigždutės. Suklijavus reikėtų nejudinti 3 dienas. Po to puošti baltu glajumi.
7.
Baltą glajų ruošti: kiaušinių baltymus iki standžių putų išplakti mikseriu, sudėti cukraus pudrą, gerai išplakti ir suberti citrinų rūgštį ir vėl viską gerai išplakti.

Populiariausi receptai šią savaitę

Kepta eglutė

Komentarai: 3
Akcijos:
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
TAIP
NE
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 3
Ingredientai: Glajui: Glajui: Papuošimui:
Gaminimo eiga:
  1. Į indą sudedamas sviestas, cukrus ir medus - viskas šildoma ant labai silpnos ugnies, kol dalis cukraus ištirps. Paruoštą masę atvėsinti.

  2. Išplakti kiaušinius ir supilti į masę, viską gerai išmaišyti. Į grietinę sudėti sodą ir citrinos rūgštį, vanilinį cukrų ir viską gerai išmaišyti, išmaišius supilti į atvėsusią masę, išmaišyti.

  3. Suberti meduolių prieskonius, išmaišyti ir suberti persijotus miltus ir greitai suminkyti tešlą. Ją 6 valandoms padėti šaltai, kad sutvirtėtų.

  4. Tešlą kočioti 1-1,5 cm storio lakštais. Iš popieriaus išsikirpti šešiakampes žmaigždutes po vieną: 24 ,22, 20, 17, 13, 10, 6 cm skersmens. Popierinę žvaigždutę dėti ant iškočiotos tešlos ir išpjaustyti kiekvieno dydžio po 6 vienetus. Dėti į vidutinio karštumo orkaitę (180C), kepti kol paruduos (apie 20 min.)

  5. Atvėsusias išimti iš skardos, susidėti pagal eilę ir klijuoti šokoladiniu glajumi.

  6. Šokoladiniam glajui (žvaigždutėms klijuoti) vandenį su cukrumi virinti, kol, įlašinus lašą į šaltą vandenį, lašas sustings. Tuomet sudėti sviestą, tamsią kakavą, pavirinti ir karštu klijuoti žvaigždutes. Eglę reikia pradėti klijuoti nuo didžiausios žvaigždutės. Suklijavus reikėtų nejudinti 3 dienas. Po to puošti baltu glajumi.

  7. Baltą glajų ruošti: kiaušinių baltymus iki standžių putų išplakti mikseriu, sudėti cukraus pudrą, gerai išplakti ir suberti citrinų rūgštį ir vėl viską gerai išplakti.

Receptą atsiuntė Danutė
Reklama:

Komentarai (3)


Daugiau receptų