Dietos - naudinga ar žalinga?

Dietos - naudinga ar žalinga?

Šiandieniniame gyvenime vis dažniau kalbama apie sveiką gyvenimo būdą, sveiką maitinimąsi, vegetarizmą, dietas. Kyla labai paprastas klausimas - tai mada, poreikis, būtinybė? Tebūnie tai skamba retoriškai. Juk kiekvienam asmeniškai lengviausia į jį atsakyti.

Dieta - tai nustatytas maitinimosi režimas. Bet juk daug didesnė dalis žmonių tą režimą nusistato patys, neva žinodami, kas jų organizmui sukelia daugiausia problemų, o tada jau ir prasideda įvairių įvairiausios diskusijos. Kas tinka vienam, nebūtina taikyti ir propaguoti kitam. Organizmas - tai labai sudėtingas mechanizmas, o svarbiausia suvokti, kad jis - individualybė. Nėra identiškai visiems tinkančių ar kenkiančių medžiagų. Juk taip dažnai „iš draugės gautas kažkokios dietos režimas", aklas tikėjimas juo ne tik kad neduoda teigiamų rezultatų, bet priešingai - nulemia įvairius susirgimus, sukelia depresijas ar net įvairias organizmo komplikacijas.

Šiandien apstu įvairaus pobūdžio, įvairių rūšių dietų. Vis girdime: dieta pagal kraujo grupę, daržovių dieta, vitaminų ir baltymų dieta, grikių dieta ir pan. Vis eskaluojama, kad griežtai laikydamasis vieno ar kito režimo, per savaitę numesi 10 kilogramų, 7-8 kilogramus, 5 kilogramus, tačiau taip ir neaišku, kokia esminė dietų laikymosi priežastis. Ar tam, kad jaustumeisi puikiai, ar tam, kad netektum kelių kilogramų ir atsikratytum viršsvorio? Tai klausimas, kuris negali turėti vieno kategoriškai teisingo atsakymo. Vieni vaikosi vieno, kiti - kito, o treti siekia ir to ir to.

Labai dažnai nutinka taip, kad greitai atsikratę kelių kilogramų, labai greitai juos ir susigrąžiname. Akivaizdu, kad tam tikrų produktų atsisakymas, jų sumažinimas duos laukiamų rezultatų tik tuo metu, kada jų nevartosime. Taigi dietos sukelia svorio metimo - priaugimo efektą. Labai sunkiai atsikratę vos kelių kilogramų, akimirksniu juos susigrąžiname, o kartais net ir su kaupu. Kankinti organizmą? Vargu, ar bado akcijos ir numesti vos keli kilogramai žmogų padarys laimingesnį.

Yra keli neginčijami dalykai - dieta neturi būti tik tam tikro laikotarpio užmojis, o numesti kelis kilogramus - tikslas. Kad rezultatas būtų šimtaprocentinis, reikia pasikliauti ne vien savo protu ir valios išgalėmis. Mitybos (blogos) įpročius reikia keisti visam laikui, o ne tik savaitei, mėnesiui ar kažkuriam kitam periodui. Pradedant koreguoti mitybos racioną, svarbu pasitarti su specialistu, dietologu ir įsitikinti, ar kilusi dietos laikymosi idėja bus naudinga jūsų emocinei būsenai, tuo labiau - organizmui. Kas be ko, be galo svarbus ir sportinis krūvis, kuris, deja, šįkart čia nebuvo paliestas.

Kad ir kaip ten bebūtų, svarbu vadovautis sveiku protu, išmokti iškirsti savo organizmą ir jo poreikius, o dieta turi kelti kuo daugiau teigiamų, o ne kankinančių, organizmą alinančių emocijų.

Komentarai