Kaip kepti burgerių mėsą?

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Kaip kepti burgerių mėsą?

Burgeriai pastaruoju metu mūsų šalyje tapo ypač populiarūs – šiltuoju sezonu jie konkuruoja su savotiška klasika tapusiais šašlykais, tačiau nepriekaištingo skonio mėsainius namuose galima pasigaminti net ir nesilaukus vasaros. Galima rasti ne vieną puikų jų skonį žadantį receptą, tačiau iš tiesų jų sėkmės paslaptis slypi tinkamai paruoštoje mėsoje. Šį kartą pasidalinsime patarimais, kaip paruošti ir kepti burgerių mėsą.

 

Faršo paruošimas

 

Tikriausiai net nereikia pasakoti, kodėl svarbu išsirinkti kokybišką mėsą ir tinkamai ją paruošti – būtent nuo jos priklausys mėsainių skonis ir kokybė. Dažniausiai jų gamybai pasirenkamas jautienos faršas. Į jį įmušamas kiaušinis, įberiama šiek tiek džiūvėsėlių ir prieskonių, tačiau patartina vengti druskos. Papildomai galite pridėti svogūnų ir česnakų.

Idealiu atveju faršą patiems reikėtų susimalti namuose. Tam bus reikalinga mėsmalė (platus jų pasirinkimas pateikiamas Pigu.lt el. parduotuvėje). Burgeriams labiausiai tinka kiek riebesnė, pavyzdžiui, krūtininė mėsa, kurią galima sumaišyti su kumpiu. Jei rinksitės jau sumaltą jautienos faršą, taip pat reikėtų paieškoti maždaug 20 procentų riebumo.

Turėkite omenyje, kad jautienos faršas nėra itin tinkamas pilnam iškepimui – jei nemėgstate nepilnai keptos mėsos, pakeiskite jį dar riebesne kiauliena, kuri, net ir pilnai iškepta, vis vien išliks sultinga. Kita alternatyva – vištienos faršas, į kurį galima įmaišyti daržoves, cukinijas, morkas, įpilti šiek tiek sviesto ar netgi pasukų.

 

Maltinukų formavimas

 

Paruošus faršą, bus galima pradėti formuoti maltinukus. Nepriklausomai nuo to, su kokiais priedais ir prieskoniais juos maišysite, svarbiausia šių paplotėlių neminkyti, nes iškepę jie bus tarsi guminiai. Patį maltinuką reikėtų formuoti keliais centimetrais platesnį nei pasirinkta bandelė, kadangi kepimo metu jie šiek tiek susitraukia. Taip pat labiau suapvalės forma – dėl to paplotėlio centre reikėtų įspausti duobutę. Kepant ji išsilygins ir paplotėlis bus tolygus. Po to, kai suformuosite maltinukus, sudėkite juos ant kepimo popieriaus ir valandai ar kelioms palikite šaldytuve. Per šį laiką mėsą šiek tiek sukietės, įgaus tolygesnę struktūrą ir dar ryškesnį skonį.

 

Mėsos kepimas

 

Kaip ir minėjome prieš tai, burgeriais galima pasilepinti ne tik šiltuoju sezonu. Jeigu dėl vienų ar kitų priežasčių negalite mėsos kepti grilyje, tam puikiai tiks ir AEG kaitlentės ar bet kurios kitos kompanijos siūlomi kaitinimo paviršiai. Iš pradžių reikės gerai įkaitinti keptuvę, o maltinukus prieš pat kepimą apibarstyti druska ir šiek tiek patepti aliejumi. Kepimo metu paplotėlių reikėtų dažnai nevartyti ir nespausti – taip jie gali prarasti sultingumą. Jei reikia daugiau plokštumo, paspauskite jį mentele pačioje kepimo pradžioje. 

Kepimo laikas priklauso nuo to, koks iškepimo lygis Jums labiausiai patinka. Jeigu mėgstate mėsą su krauju („rare“ iškepimo lygis), iš abiejų pusių maltinuką reikėtų kepti apie tris minutes. Vidinė mėsos temperatūra turėtų siekti apie 50-52 laipsnius. Po minutę abiem pusėms reikėtų pridėti norint vidutiniškai „rare“ kepto paplotėlio – jo vidinė temperatūra turėtų siekti 55-57 laipsnius. Vidutiniškai maltinukus iškepsite iš abiejų pusių kepdami po penkias minutes – temperatūra bus maždaug 60-63 laipsniai. Vidutiniškai gerai keptiems paplotėliams vėlgi reikėtų pridėti po minutę – taip pasieksite 65-68 laipsnių vidinę temperatūrą. Tuo tarpu visiškai maltinukus iškepsite ir 70 laipsnių vidinę temperatūrą pasieksite iš abiejų pusių juos kepdami 7 ar dar daugiau minučių.

Atsižvelgę į visus šiuos patarimus, turėtumėte iškepti tobulo skonio maltinukus, kurie nepaliks abejingų. Tačiau turėkite omenyje, kad šiuo atveju sveikintini ir eksperimentai – galbūt taip atrasite savo firminius receptus, kuriais nuo šiol stebinsite bičiulius. 

Komentarai