Speltos produktų nauda

Komentarai: 2
Speltos produktų nauda

Pasaulinės tendencijos būti sąmoningesniems savo gyvenimo būdo pasirinkime ir noras sveikiau gyventi skatina atsigręžti į žmonijos sukauptą patirtį. Vienas iš seniausių maistingųjų medžiagų šaltinių buvo grūdiniai augalai, dar tiksliau – kviečiai.

 

Kviečiai, pralenkdami kukurūzus ir ryžius, yra puikus baltymų šaltinis, maistui pradėtas rinkti dar 8000 m. prieš mūsų erą. Nuo to laiko pasaulyje daugiau kaip iš 20 pagrindinių išvesta tūkstančiai kviečių rūšių. Viena iš ankstyviausiai kultivuojamų, kai kurių laikoma šiuolaikinių kviečių „močiute“ yra spelta.

 

Spelta, kitaip nei kiti kviečiai, nebuvo paveikta nei kryžminimo, nei genetinių modifikacijų, šiais laikais sunkiai išvengiamų maisto pramonėje. Todėl pelnytai gali didžiuotis sveiko maisto statusu.

 

Dėl nuo kitų kviečių besiskiriančios struktūros, speltoje esantis glitimas lengviau virškinamas bei šalinamas. Dalis moderniesiems kviečiams alergiškų žmonių be patiriamų nepatogumų gali vartoti speltos gaminius. Tačiau, jei turite alergijų ar Jūsų organizmas netoleruoja glitimo, vis dėlto dėl speltos vartojimo reikėtų pasitarti su gydytoju.

 

Speltoje gausu baltymų, skaidulinių medžiagų, B grupės vitaminų bei mineralų. Vertingiausi – geležis, manganas, fosforas ir niacinas (B3 vitaminas, mažinantis cholesterolio kiekį kraujyje). Mažas riebalų kiekis ir lengvai virškinamos medžiagos leidžia speltos miltų gaminiais mėgautis net besilaikantiems dietos.

 

Jaučiatės nusiminę? Vietoje šokolado gabalėlio suvalgykite speltos gaminių ir diena kaipmat praskaidrės. Speltoje yra triptofano, kuris skatina laimės hormono seratonino gamybą organizme. Suklusti vertėtų ir turintiems silpnesnę imuninę sistemą – speltoje esantys mukopolisacharidai padės ją sustiprinti.

 

Speltos produktai sveikesni ne tik Jūsų organizmui, tačiau ir draugiškesni aplinkai - speltos grūdų nereikia tręšti, kadangi dėl turimų žiedažvynių jie apsaugoti nuo kenksmingo aplinkos poveikio ir kenkėjų.

Komentarai (2)


  • Vitė 2019-06-21 13:18

    Vartoju viso grūdo speltos miltus, o šiandieną pamačiusi nusipirkau ir kruopų pabandymui.


  • Speltos megeja 2017-11-26 07:50

    Kur galima isigyti speltos kepiniu?