Stebulkingasis E621 natrio glutamatas

Komentarai: 1
Stebulkingasis E621 natrio glutamatas

Užeikite į parduotuvę. Prisirinkite 10 savo mėgstamų, supakuotų maisto produktų. Dabar pasižiūrėkite, kiek iš jų, sudėtyje turi skonio stipriklio natrio (mononatrio) glutamato, kuris žymimas E621? Gal 5? O gal 7? O gal visi?

Jei bent 7 jūsų pamėgti produktai, kuriuos pasirinkote, turi šio skonio stiprintojo - jūs tikriausiai jau priklausomi!

O dabar nuo pradžių. Šis maisto priedas sustiprina produkto skonines savybes ir taip pat priduoda naują skonio rūšį "umami", kuris laikomas penktu, tarp saldumo, sūrumo, rūgštumo ir aštrumo (kartumo). Patys milteliai yra beskoniai.

Natrio glutamatas - E621 gali paversti pasenusį, suvytusį, sušutusį maistą skanėstu, nes ši medžiaga greitai per kraują patenka į smegenis ir dirbtinai sustiprina skonio pojūčius, taip jus apgaudama. Vartojant daugiau šios medžiagos priprantama, kad smegenys yra stimuliuojamos, dėl to vėliau paragavus naminio, sveiko maisto būna neskanu, maistas atrodo be skonio. Priedas dedamas į daugelį supakuotų produktų, net į prieskonius, kurie jūsų patiekalą paverčia skanumynu.

Kai kuriais tyrimais įrodyta, kad ši medžiaga kenkia regai ir smegenų veiklai, tačiau to nepakanka, kad medžiaga būtų uždrausta. Juk dauguma supakuotų produktų kaip tik su šiuo skonio stiprikliu, maisto korporacijoms būtų skaudus smūgis, nes jų produktų tiesiog niekas nepirktų. Optimizmo priduoda tai, kad vis daugiau įsikuria organizacijų, kurios kovoja už natrio glutamato uždraudimą, kiekvienais metais vyksta nauji tyrimai. Organizacijos nerekomenduoja leisti vartoti maisto produktų, kurių sudėtyje yra E621, vaikams. Mylėkite save, o ypač savo vaikus!

Jei mylite save ir savo artimuosius, nevartokite greito maisto (kurio daugelis komponentų būna išmirkyti įvairiose cheminėse medžiagose, kad negestų, atrodytų skanūs, švieži, natūralūs), pusfabrikačių, importinių prieskonių su skonio stiprikliais, traškučių, kolos, greitų sriubų, dirbtinų sultinių, vaisių, kurie ištepti medžiagomis nuo gedimo, kurių nepavyks nuplauti net su šepetuku. Nenuodykite savęs! Stenkitės gaminti namuose, o vaisius, daržoves auginti patys arba pirkti jeigu žinoma kur ir kaip jie buvo auginti. Juk įvairių cheminių medžiagų vartojimo pasėkmės gali pasirodyti tik jūsų anūkams. Mes esame vieni iš pirmųjų bandymų triušių, nes tokia gausa maisto priedų atsirado ne taip ir seniai. Mūsų močiutės jų neragavo, gal dėl to ir esame sveiki?

Komentarai (1)


  • Brone 2018-08-04 15:36

    Kokia čia valstybė jeigu leidžia naudoti tokius nuodus čia juk biznis su seimo palaiminimu galima viską daryti