Grilio pradžiamokslis įkandamas kiekvienam

Grilio pradžiamokslis įkandamas kiekvienam

Atšilus orui vis dažniau užmiestyje ar net mieste nosis pagauna lauke kepamos mėsos kvapą. Grilis – paprastas, tačiau puikus žmonijos išradimas, leidžiantis mėgautis ne tik ant ugnies kepta mėsa - šašlykais, dešrelėmis, kepsniais, bet ir marinuota žuvimi, jūros gėrybėmis ar daržovių vėrinukais.

Vis dėlto būtent mėsa išlieka paklausiausiu kepimo „objektu“. Jos kokybė, aibė marinato receptų ir marinavimo metodų, ne vienas kepimo būdas, anglių karštis, tinkami prieskoniai – visi šie tarpusavyje suderinti niuansai gali paversti jus tikru vakarėlio herojumi. Tačiau gali būti ir priešingai – tapsite draugų pašaipų objektu, jei bent kiek persistengsite, arba atvirkščiai – pagailėsite pastangų.

Tad mėsos kepimą grilyje jau galima vadinti tikru menu. Bet nebijokite – jis pavaldus kiekvienam, tereikia išmanyti esminius momentus.

Pradžiai – dėmesys malkoms. Nekepkite mėsos naudodami spygliuočių medieną – geriausiai tam tiks ąžuolo malkos, žievės neturinčios beržo ar uosio malkos. Venkite didelio kiekio degiųjų skysčių ir jokiu būdu nepilkite jų ant žarijų, kuomet mėsa jau kepama.

Nepersistenkite su karščiu kepsninėje. Žarijos tinkamiausios tada, kai jų spalva – pilkšva, o dėl per didelės kaitros mėsa paprasčiausiai išsausės, praras sultingumą. Ji turi kepti karštyje, bet ne ant atviros ugnies.

Kepkite taip, kad nuo mėsos netekėtų riebalai ir netykštų į žarijas – dažniau ją vartykite. Taip jau valgydami išvengsite smalkių patekimo į organizmą.

Na, ir aišku, pati mėsa. Jei turite daug laiko, ją ruošti kepimui galite pradėti ir prieš kelias dienas, pavyzdžiui, palaikyti vakuume šaldytuve. Marinuoti galite pradėti ir prieš parą, nors optimalus laikas – nuo 6 iki 12 valandų. Čia receptai – labai universalūs ir labai... individualūs. Marinatui tinka labai daug produktų – nuo vaisių ir uogienės, majonezo ar kefyro iki sulčių, vyno ir net brendžio.

Svarbūs ir prieskoniai, tačiau juos reikėtų naudoti arba mėsos marinavimo metu (pvz., žolelės, aliejai), arba jau po kepimo. Druska nėra didelis kepamos mėsos „draugas“ – ją stenkitės naudoti tik prieš kepimo pabaigą.

 

 

Visgi yra būdas, kurį naudojant ir avis liks sveika, ir vilkas sotus. Kitaip sakant, jums nereikės gaišti laiko ruošiant mėsą – pakanka pasirūpinti malkomis ir... imti jau gatavus, „Klaipėdos mėsinės“ siūlomus, produktus, skirtus kepimui grilyje.

Vienas populiariausių – šašlykai. „Klaipėdos mėsinės“ kiaulienos sprandinės „Vasarotojų" šašlykų marinavimui naudojami natūralūs prieskoniai: svogūnai, juodieji pipirai, kadagio uogos, česnako laiškai ir garstyčios. Jie ne tik dera tarpusavyje, bet ir suteikia mėsai puikų skonį. Šašlyką galite pagardinti saldžiarūgščiais padažais ir įvairiomis šviežiomis daržovėmis arba ant iešmelių keptais daržovių vėrinukais.

Itin verti dėmesio – ir „Klaipėdos mėsinės“ kiaulienos sprandinės „Premium“ šašlykai su majonezu. Jame marinuota liesa kiaulienos sprandinė yra „subrendusi“ - labai minkšta, pasižymi nedideliu riebalų kiekiu, sultingumu. Be to, liesa kiauliena - puikus baltymų, B grupės vitaminų ir cinko šaltinis.


Dar vienas įmonės siūlomas produktas – „Neringos“ marinuotas sprandinės šašlykas. Tai – rinktinė kiaulienos sprandinė. Marinuojant naudojamas minimalus marinato kiekis ir natūralūs prieskoniai. Taip garantuojamas nepriekaištingas skonis ir kokybė.

„Klaipėdos mėsinė“ turi ką pasiūlyti ir grilyje kepamų dešrelių mylėtojams. „Klaipėdos ekstra“  kepamosios dešrelės gaminamos iš aukščiausios rūšies kiaulienos, pagardintos mairūnu, pipirais ir kitais tradiciniais prieskoniais. Jų gamyboje nenaudojama nitritinė druska (E250 - natrio nitritas), todėl dešrelių spalva balta. Apskrudusios dešrelės tampa gražios rusvos spalvos, traški odelė tiesiog sprogsta burnoje. Valgomos kaip ir tradicinės kepamosios dešrelės - su daržovėmis, įvairiais padažais.

Daugiau įvairių gaminių: www.klaipedosmesine.eu
 

Komentarai